Taras w mieście

TARAS W MIEŚCIE

Właścicielką tego tarasu jest Pani Tereska. Zamieniła ponad 100 metrowy stary dom z ogrodem na mieszkanie w centrum Wrocławia. Ach, co to było za wyzwanie dla nas! Nie jest łatwo przenieść sielskość, lekkość, zapach, łąkę, sad i warzywnik w jedno miejsce, które ma zaledwie 16 metrów kwadratowych. Nam się udało i byłyśmy z siebie takie dumne!

A więc róże- róże są – będą się pięły po metalowym stelażu. Zasłonią widok na sąsiadów, otulą zapachem i ogrzeją soczystym kolorem. Pod różami lawenda wąskolistna, obok dereń kousa 'Milky Way’ i laurowiśnia wschodnia 'Etna’. I w ten sposób stworzyłyśmy zakątek herbaciany z drewnianą ławeczką i poduszkami. Dalej trochę bylin i traw ozdobnych – kocimiętka Fassena, rozplenica japońska, przetacznik, turzyce. W zimie królować będzie jodełka ozdobiona kolorowymi lampkami, posadzona w białej donicy na kółkach. Wiosna i lato będą w kolorach błękitu, granatu, herbacianych róż, bieli i oczywiście w milionach odcieni zieleni. Zielono będzie zwłaszcza w donicy blisko wejścia gdzie zasadziłyśmy zioła i nowalijki. Wszystko w donicach betonowych i drewnianych, które wykonał nasz nadworny stolarz – Tato Kasi.

Teraz czekamy aż rośliny podrosną i otulą taras a wówczas przyjdziemy na pyszne ciasto i herbatkę ziołową.

 

Pozostałe ogrody:

Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Możesz wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej otwórz: Polityka prywatności