Projekt parku im. Lesława Węgrzynowskiego we Wrocławiu

Park im. Lesława Węgrzynowskiego u zbiegu ulicy Tęczowej i Kolejowej we Wrocławiu położony jest w obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Mikołajskiego, ujętego w gminnej ewidencji zabytków. Teren został zagospodarowany w latach 1867-69 jako ogród towarzyszący zespołowi budynków szpitala i kościoła św. Trójcy. Budynki historycznego założenia zostały zniszczone w 1945 r. W latach 60-tych XX wieku na terenie byłego ogrodu urządzono park miejski.

Wraz z architektami z biura X project sp z o.o. zajęliśmy się projektem rewitalizacji parku i czekamy na jego realizację, której pierwszy etap powinien się skończyć w 2022 roku. W miejscu starego basenu przeciwpożarowego urządzony zostanie ogród deszczowy, powstanie nowy plac zabaw dla dzieci, siłownia terenowa, wybieg dla psów. Zostanie doprowadzona woda i prąd. Oczywiście będzie mnóstwo nowych nasadzeń oraz ławeczki.  Projektowaliśmy teren z poszanowaniem starego drzewostanu i elementów architektonicznych, które uzupełnione będą o nowe. Wrocław zyska przytulną zieloną przestrzeń otwartą dla wszystkich grup społecznych.

Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Możesz wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej otwórz: Polityka prywatności